Jak probíhá rozvod manželství a na co se připravit?

//

Rozvod manželství je nepříjemnou, stresující a mnohdy velmi složitou záležitostí. Celý proces provází napětí, a proto je vhodné mít po boku rozvodového právníka, který se stane vaší oporou i podporou. Jak postupovat krok za krokem, kde získat potřebné formuláře a jaký si připravit obnos peněz?

Na rozvod manželství nemusíte být sami

Manželství může být rozvedeno pouze v případě, kdy je soužití manželů hluboce, trvale a nenapravitelně rozvráceno a zároveň nelze očekávat jeho obnovení. Z toho vyplývá, že o ukončení může rozhodnout jedině a pouze soud.

Ať už se jedná o rozvod sporný či nesporný, je nezbytná domluva ohledně majetkových poměrů a nezletilých dětí. I když se to na první pohled nemusí znát, využít zkušeností rozvodových právníků vám dokáže ušetřit finance – budete perfektně připraveni na nečekané kroky, které si váš partner může připravit.

„Přistupte k této životní situaci pokud možno racionálně a obraťte se na právníky, kteří se na rozvody manželství specializují.“

Nechce se rozvést?

V tom případě je nejvhodnějším (a často jediným) řešením využít služeb právníků, kteří za vás s protistranou budou komunikovat a pokusí se dosáhnout vyvážené dohody. Sporný rozvod je záležitostí, která se může protáhnout i do řádu několika let! Nebuďte na to sami, když nemusíte.

Co bude s dětmi?

Rodiče si často neuvědomují, že rozvod manželství je velmi nelehkou situací pro nezletilé děti. Mnohdy se u nich mohou vyskytnout dlouhodobé pocity strachu, nejistoty a obav, v některých případech se může objevit i doživotní trauma.
Při spolupráci s rozvodovým právníkem je důležité zaměřit pozornost právě na děti. Nemluvíme tedy pouze o určení výživného, ale také o nastavení péče o děti, úpravě styku s oběma rodiči a o případném zajištění odborné pomoci dětských psychologů.
Dohodnout se na rodičovské zodpovědnosti k nezletilým dětem je klíčové – i s tímto vám rozvodový právník pomůže s ohledem na okolnosti i přání dítěte samotného.

Zkuste se dohodnout

Pokud je rozvod vašeho manželství nevyhnutelný, pokuste se dohodnout. Obě strany tak ušetří čas, peníze i nervy. Pokud víte, že kompromis sami nenajdete – obraťte se na odbornou pomoc.

Nabízíme nezávazné konzultace i poradenství.

Mgr. Lenka Mitáčková
Štefánikova 2529/17
760 01 Zlín

Rozvodové služby
Spolupráce s právníkem
Rozvodový rozcestník